DÖNMEZ 1997 MALATYA DOĞUMLU OLUP 2015 NİSAN İstanbula yerleştiği biliniyor. Babası İhsan Dönmez(1980) ve Annesi Nursel Ceylan (1980)
2021 Aralık Ayında Girmiş olduğu E Ticaret sektöründe gayet başarılı ilerlerken bununla da kalmayıp kendi ismiyle kurduğu DD Kurye projesiyle memleketi olan Malatya'da faaliyet göstermeye başladı (1 Şubat 2023) ama ne yazık ki milyonlarca insanımızı kaybettiğimiz deprem ile birlikte başlatılan faaliyet başlamadan bitti denilebilir. Sonrasında kendine ait bebek markası ve kişiye özel emzik ürünleri ile tekrar ticaret sektöründe faaliyetlerini büyüten bir girişimci olarak yoluna devam etti. Yeni işler için sürekli araştırma halinde olan DÖNMEZ sosyal medya üzerinde influencer reklamları ve hediyeleşme adı altında insanların dolandırılmasını hazmedemediği için sektöre dürüst dokunuş altında 16 Mayıs 2023 yılında 2yakın dostu ile (M. UĞUR URUÇ ve MUHAMMED URUÇ) LA VİDA isimli ajans kurdular LA VİDA AJANS hakkında detaylar makalemizde.

La Vida Ajans;
Sektöre girme amacı ilk olarak sosyal mecralarda işini dürüst yapmayan, gerçek dışı vaatler ile insanları mağdur eden kuruluş ve kişilerin karşısında durmaktır.
Bu doğrultuda doğru planlama ve çalışmalar ile sektöre yeni bir yön vermektir.
Ajans, hedeflerini gerçekleştirme yolunda ilerlemektedir.
Sosyal medyada yapmış oldukları erkinliklerle ( influencer anlaşmaları, hediyeleşmeler ), çokça tercih edilmektedir. La Vida Ajans, sadece bunlarla sınırlı kalmıyor. Platform olarak içerik üretimleri, prof çekimler, biyografi ve otobiyografi tanıtımları, kişi yer ve mekan tanıtımları olmakla birlikte firmalara personel, fuarlara danışman vasıflı vasıfsız çalışan desteği sağlamaktadır. Sizleri de aralarında görmekten mutluluk duyarlar, biz tanıştık çok memnun olduk bu yolda başarılar dileriz