Sanko Karbüratörcü, İkizler Oto Karbüratör Enjeksiyon Bakım Servisi

Sanko Sanayi Sitesi C/4 Blok No: 212 Sultangazi / İstanbul
Cep Onaylı
Gold
Vitrin
Bugün 1 , Temmuz ayında 7 ve toplamda 299 ayrı kişi ziyaret etti.
0 firma favorilere ekledi
Puan 0 / 5 - 0 yorum

Sanko Karbüratörcü, İkizler Oto Karbüratör Enjeksiyon Bakım Servisi

Enjeksiyon Temizliği Ve Testi Yapıyoruz.karbüratör Temizliği Tamirini Ve Bakımını Yapıyoruz.distribütör Bakımı Yapıyoruz Arıza Tespit Yapıyoruz. İkizler Oto Karbüratör Distribütör Ve Enjeksiyon Bakım Servisi Bilgileri

Karbüratörlü Araçlarınızın Karbüratör Bakımı ve Karbüratör Temizliği

Karbüratör, içten yanmalı motorlarda, motorun silindirlerinde yanacak benzin-hava karışımını sağlayan aygıttır.

Pistonların silindirdeki emiş gücüyle emilen hava, karbüratörün içinden geçerken bir miktar benzini de beraberinde sürükleyerek onu buharlaştırır ve oluşan gaz karışımı silindirlere girerek bujilerden saçılan kıvılcımla ateşlenir. Karbüratör, emilecek havayı ve karışacak benzinin oranını ek düzeneklerle otomatik olarak ayarlar.

Çalışma şekli ve yapısı:

Karbüratör basitçe, orta bölümde daralan bir hava borusu ile bu boruya ince bir kaç kanalla bağlı bulunan benzin haznesinden oluşur. Hava borusuna boğaz , boğazın daralan bölümüne ise venturi denir. Motora emilen hava fizik kurallarına göre venturiden geçerken hız kazanır ve bu bölümde düşük basınç yaratır. Oluşan düşük basınç (vakum) benzin haznesindeki yakıtın emilip hava ile karışarak silindir veya silindirlere doğru yol almasını sağlar. Bu yüzden ana yakıt kanalı venturiye açılır. Boğazın, havanın gidiş yönüne göre venturiden sonraki bölümünde motora alınacak olan havanın, dolayısıyla da hava - yakıt karışımının miktarını ayarlamaya yarayan gaz kelebeği bulunur. Gaz kelebeği otomobillerdeki gaz pedalı nın hareketiyle çalışır. Sürücü gaz pedalına basmakla aslında gaz kelebeğinin açıklığını artırmaktadır. Benzin, karbüratördeki hazneye ya benzin pombası ile gönderilir ya da bazı motosikletlerde olduğu gibi kendi ağırlığı ile dolar. Haznedeki benzin miktarını sabit bir düzeyde tutmak için burada şamandıralı bir supap bulunur. Motorlu taşıtlarda ve diğer alanlarda kullanılmakta olan benzinli motorların, değişen şartlara göre istenen güç ve devirde çalışabilmesini temin edebilmek amacıyla modern karbüratörler bir çok karmaşık sistemle donatılmıştır. Benzin ile havanın öz kütleleri ve diğer fiziksel özellikleri farklı olduğu için hava - yakıt karışımının miktar ve oranı sadece gaz kelebeği ile kontrol edilememektedir. Geliştirilen pek çok sisteme rağmen karbüratörlerden, mükemmel düzeyde verim alınamayacağı anlaşılmış ve bugünkü çoğu modern taşıtta yerini yakıt enjeksiyon sistemi almıştır.

Enjeksiyon Temizliği

Carbon CLEAN ve Enjektör Temizliği Üzerine Würth Firmasının Bilgilerinden Faydalandığımız Makalemiz.

Carbon Clean Nedir?

Carbon Clean özel kimyasallar ve ultrasonik cihazlarlar yakıt sisteminize bağlanıp aracınızı 45 dakika süre ile temizlenmesidir. Carbon Clean sırasında aracınızın yakıt pompası devre dışı bırakılır 45 dakikalığına. Aracınıza bu süre zarfında yakıtı ve kimyasalları cihaz gönderir. Bu temizlik aracınızın enjektörlerini yakıt hattını ve motor içindeki kurumlaşmış artıkları pislikleri temizlemektedir. Carbon Clean sonrasında aracınız eskisine göre eğer uzun zamandır yapılmadıysa tahmini olarak %30a varan güç kazanabilir. Eğer düzenli olarak yaptırıyorsanız aracınız kaybettiği %5-15 arasındaki gücü geri kazanır. Zaten Carbon Clean sonrasında aracınızı kullandığınızda çok belirgin şekilde hissedersiniz. Hatta arızalı sanılan enjektörler bazen tıkalı olmaktadır. Servislerde genellikle enejktör yeterli işemiyorsa hemen bozuk teşhisi koyarlar. Biz size enjektör gibi bir pahalı masraf yerine fiyatı uygun olan Würth cihazları ve kimyasalları ile yapılan Carbon Cleanı önermekteyiz. Carbon Clean bir çok markası mevcuttur. Ancak Würth cihazları ve kimyasalları dünyada kendini kanıtlamış müşterilere oldukca güven sağlamış ve bilinen bir markadır. Cihazları pahalı olması dolayısı ile çok yaygın değildir cihazların bulunduğu servisler.

Benzinli veya dizel motorların düz elektronik ve mekanik karbüratör sistemleri ile, tek noktalı ve çok noktalı yakıt enjeksiyon sistemlerinde kullanılmaya uygundur.

Her türlü besleme sistemi için güvenlik ve verimlilik sağlayan temizleme cihazıdır. Cihazın kullanılması için motorun herhangi bir parçasının sökülmesine gerek yoktur. sistemi hızlı, ekonomik, ve etkili bir şekilde derinlemesine temizler. Aşağıda belirtilen besleme sistemlerinde kullanılmaya son derece uygun olup çok iyi sonuçlar vermektedir.

Çalışma Saatleri

Hafta İçi08 .00- 19.00
Cumartesi08 .00- 19.00
PazarKapalı

Etiketler

Yorum Yaz

Oyunuz *

Zorunlu alanlar *