Askan Makina Mühendislik

Metal İş Sanayi Sitesi - 5. Blok No: 30 - 28 Başakşehir / İstanbul
Cep Onaylı
Ücretsiz
Vitrin
Bugün 1 , Temmuz ayında 11 ve toplamda 223 ayrı kişi ziyaret etti.

Harita

Tanıtım Videosu

Tüm Yorumlar

0 firma favorilere ekledi
Puan 0 / 5 - 0 yorum

Askan Makina Mühendislik

Askan Mühendislik 2014 yılında kurulmuştur. Kurulmasındaki amaç, gelişmekte olan sanayimize malzeme tedariği başta olmak üzere üretim alanlarında hizmet vermektedir.

Firmamız yurt dışından ithal olarak getirdiği sfero, pik ve çelik malzemelerinin satışını yapmaktadır. Sektördeki ihtiyaçları en hızlı şekilde cevaplamak için, hep bir adım önden gitmesi gerektiğinin bilincinde olan firmamız, stoklarını hep yenilerek güncellemektedir.

SFERO DÖKÜM SATIŞI

Sfero Döküm Satışı

Sfero Döküm, metaldeki küresel (yuvarlak) grafit yapılar nedeniyle darbe ve yorulma direnci, uzama ve aşınma direnci ile bilinen bir dökme demir türüdür. Sfero Döküm (GGG40,GGG50,GGG60) ayrıca sfero döküm, küresel grafitli dökme demir veya sfero dökme demir olarak da adlandırılır.

Pik döküm genellikle zayıf, kirli, ucuz, kırılgan, yüksek mukavemet ve tanımlanmış mühendislik özellikleri gerektiren uygulamalarda yeri olmayan bir malzeme olarak düşünülür. Gri dökme demir, çeliğe kıyasla nispeten kırılganken, sfero döküm değildir. Aslında, sfero çeliğe çok benzer güç ve tokluğa sahiptir ve işlenebilirlik avantajları, önemli maliyet düşüşleri için çekici bir fırsat sağlar. Gri ve sünek demir çubuk stoku ticari olarak mevcuttur ve dişlilerde ve karbon çelik çubuk kullanan diğer uygulamalarda doğrudan ikame olarak kullanılabilir.

Sfero Döküm Nerelerde Kullanılır?

Sfero döküm uygulamasının kapsamı dört alana ayrılabilir:

  • Birincisi: Basınçlı borular ve bağlantı parçaları.
  • İkincisi: Otomobil endüstrisi.
  • Üçüncüsü: Tarım, yol ve inşaat uygulamaları.
  • Dördüncüsü: Genel mühendislik.

Basınçlı borular ve bağlantı parçaları

Sfero boru, su ve diğer sıvıları taşımak için kullanılmıştır, bu da bilyeye gri dökme demir borudan daha iyi tanıklık eder. Çünkü dökme demir mükemmel mukavemet ve tokluğa sahiptir. Bu fiziksel özellikler, boru hattının yüksek işletme basıncına dayanmasını sağlar ve boru hatlarının yakınındaki hafriyatlara ve belediye inşaat ve nakliye gereksinimlerine dayanabilir.

Otomotiv uygulamaları

Otomotiv sektörü, ikinci en büyük sfero döküm uygulama alanıdır. Sfero Döküm (GGG40,GGG50,GGG60), otomobillerde üç ana alanda kullanılmıştır: birincisi, otomobilin motor parçaları, ikincisi, dişliler ve burçlar, üçüncüsü, süspansiyon, frenler ve direksiyon. Ford markasının hemen hemen tüm krank milleri sfero dökümden imal edilmiştir. Dünya çapındaki arabaların çoğu, dövme çelik krank mili yerine sünek demir krank mili ile donatılmıştır.

Tarım, yol ve inşaat uygulamaları

Modern tarım, tarım makinelerinin güvenilir ve uzun ömürlü olmasını gerektirir. Tüm tarım endüstrisi, traktör parçaları, pulluklar, braketler, kelepçeler ve kasnaklar dâhil olmak üzere sfero dökümleri yaygın olarak kullanmaktadır. Buldozerler, makinelere taşınan, vinçler ve kompresörler dâhil olmak üzere diğer tarım makineleri türleri için, bu alanlardaki sfero dökümlerin çok geniş bir uygulama alanı vardır.

Genel mühendislik uygulamaları

Takım tezgâhı endüstrisi, karmaşık makine parçalarını tasarlamak için sfero dökümün mükemmel mühendislik performansını kullanıyor. Sfero döküm(GGG40-GGG50-GGG60), yüksek çekme mukavemeti ve akma mukavemetine ve iyi mekanik işleme özelliklerine sahiptir, böylece daha hafif dökümlerin üretilmesine ve iyi bir rijitlik korunmasına izin verilir. Benzer şekilde, sfero dökümün gücü ve tokluğu, onu anahtarlar, kelepçeler ve mastarlar gibi her türlü el aletinde yaygın olarak kullanılmasını sağlamıştır.

Kâğıt imalat sanayi, sfero dökümün yüksek mukavemetli ve yüksek elastik modülünü kullanmaktadır. Bu özellikler, basınçlı tamburun ve kurutma tamburunun ağırlığını azaltabilir.

Bu nedenle sfero dökümler dünya çapında birçok endüstriyel alanda yaygın olarak kullanılmaktadır. Metal dökümün sürekli gelişimi ile gelecekte sfero döküm uygulaması daha geniş olmalıdır.

Sfero Dökme demirin temini ve üretimi konusunda güvenilir firma arayışları için, kaliteden ödün vermeyen askanmakina.com.tr firmasını ziyaret edebilirsiniz.

 


Çalışma Saatleri

Hafta İçi
Cumartesi
Pazar

Etiketler

Yorum Yaz

Oyunuz *

Zorunlu alanlar *